Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Wyposażenie samochodu – czyli w co warto zainwestować?

Poza ogólnym stanem technicznym, samochód jest miejscem, w którym co poniektórzy spędzają niekiedy wiele godzin. Dotyczy to szczególnie osób będących stale w trasie. Warto zatem zadbać o jego wyposażenie w taki sposób, by było praktyczne, ale i komfortowe. Poza podstawowymi prawnie regulowanymi elementami wyposażenia, zawsze warto mieć w zanadrzu kamizelkę odblaskową i wyposażoną apteczkę. Nigdy nie możemy być pewni, kiedy będą nam potrzebne. Dodatkowo warto zainwestować w wycieraczki, które będą zbierać brud i pomogą utrzymać wnętrze pojazdu w czystości. Ale by podróż była komfortowa i przyjemna, warto zainwestować w radio czy GPS. Ulubiona muzyka czy audio-book mogą okazać się niezastąpione w wielogodzinnej podróży. Warto wybrać się do salonów czy sklepów elektronicznych i zaopatrzyć w tego typu urządzenia. Niektóre z dodatków mogą być w podstawowym pakiecie podczas zakupu samochodu lub oferowane jako atrakcyjny prezent w salonie, lecz zawsze warto rozejrzeć się za podobnymi akcesoriami także na własną rękę.

Powiązane:

Podobne

Spryskiwacze to bardzo cenna część w naszym samochodzie. Każdy powinien jednak wiedzieć, że płyn, którego w nich używamy może mieć zły wpływ na nasz organizm. Jak się bowiem okazuje – każdy płyn wykonany jest z wielu substancji chemicznych, które mogą szkodzić naszemu i innych zdrowiu. Dlatego, jeżeli chcemy mieć zdrowy płyn do spryskiwaczy dobrze byłoby pokusić się o zrobienie własnego płynu. Jeżeli przyjrzymy się temu bliżej okaże się, że nie jest to wcale takie trudne. Latem, kiedy mrozy nie są nam straszne, a co za tym idzie, kiedy mamy pewność, że nic nam na szybie nie zamarznie, wystarczy, że do płynu do mycia naczyń dolejemy wody i odrobinę octu.

Zaś zimą wystarczy wodę zamienić na etanol. Nasz płyn do spryskiwaczy jest gotowy. Jest to na pewno o wiele zdrowsza wersja, której możemy użyć w każdym samochodzie, mając pewność, że nie będziemy truć siebie i innych. A o to przecież chodzi, żeby podróż była przyjemna. Jednak nie możemy zapomnieć, że dla nas jest dobry, zaś dla naszego samochodu niekoniecznie, ponieważ, np. nasze wycieraczki mogą zużywać się szybciej.