Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Quady nie tracą na popularności

Jeszcze parę lat temu najpopularniejszym prezentem komunijnym był rower. Od niedawna został jednak wyparty przez quady. Jednakże ten pojazd jest popularny nie tylko wśród dzieci i nastolatków, ale stał się także pomysłem na rozrywkę dla dorosłych. Modeli quadów przybywa, i podstawowe warianty zakupimy już za kilka tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na taki zakup. Jednakże w ferworze zabawy nie zapominajmy, że quad nie jest zabawką, a pojazdem mechanicznym i do jego prowadzenia konieczne są odpowiednie uprawnienia. Prezentując swojemu dziecku pojazd tego typu zadbajmy o jego umiejętności. Od kilku lat do prowadzenia quadu o określonych parametrach technicznych konieczne jest posiadanie prawa jazdy kat. AM lub B1, gdzie to pierwsze możliwe jest do uzyskania w wieku czternastu lat. Ta konieczność obowiązuje także osoby pełnoletnie, nie posiadające prawa jazdy kategorii B. Quady, choć są popularnym źródłem rozrywki, mogą także stanowić zagrożenie naszego zdrowia i życia. Nie zapominajmy, że bądź co bądź, są to ciężkie pojazdy silnikowe.

Powiązane:

Podobne

Spryskiwacze to bardzo cenna część w naszym samochodzie. Każdy powinien jednak wiedzieć, że płyn, którego w nich używamy może mieć zły wpływ na nasz organizm. Jak się bowiem okazuje – każdy płyn wykonany jest z wielu substancji chemicznych, które mogą szkodzić naszemu i innych zdrowiu. Dlatego, jeżeli chcemy mieć zdrowy płyn do spryskiwaczy dobrze byłoby pokusić się o zrobienie własnego płynu. Jeżeli przyjrzymy się temu bliżej okaże się, że nie jest to wcale takie trudne. Latem, kiedy mrozy nie są nam straszne, a co za tym idzie, kiedy mamy pewność, że nic nam na szybie nie zamarznie, wystarczy, że do płynu do mycia naczyń dolejemy wody i odrobinę octu.

Zaś zimą wystarczy wodę zamienić na etanol. Nasz płyn do spryskiwaczy jest gotowy. Jest to na pewno o wiele zdrowsza wersja, której możemy użyć w każdym samochodzie, mając pewność, że nie będziemy truć siebie i innych. A o to przecież chodzi, żeby podróż była przyjemna. Jednak nie możemy zapomnieć, że dla nas jest dobry, zaś dla naszego samochodu niekoniecznie, ponieważ, np. nasze wycieraczki mogą zużywać się szybciej.