Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Opony – dbaj o nie

image Dla wielu osób silnik jest sercem samochodu. Jednakże jednym z najważniejszych i najmniej docenianych elementów są opony. Zakup nowych często uznawany jest za niepotrzebny wydatek. Tymczasem, jeśli nasze opony nie będą w idealnym stanie, nie pomoże nam ani sprawny silnik, ani żaden system wspomagania. Przepisy dotyczące opon są jasne – dana seria może być używana dopóki nie będzie wytarta do danego stopnia lub za stara. Opony mogą być wykorzystywane do kilku lat od daty produkcji, po ich upływie materiał traci właściwości. Chociaż w Polsce nie istnieją przepisy nakazujące zmiany opon sezonowo, zmiana taka jest zalecana. Co da nam oszczędność kilkuset złotych, jeśli wpadniemy w niekontrolowany poślizg i doprowadzimy do wypadku? Sprawne i dobre jakościowo opony to podstawa bezpieczeństwa. Należy je regularnie sprawdzać, i przy wymianie pamiętać, by wszystkie miały jednakowy stopień zużycia. Jeśli nie jesteśmy w stanie zakupić czterech egzemplarzy na raz, pamiętajmy przynajmniej o tym, by było one jednakowe na jednej osi. To samo tyczy się producenta opon.

Powiązane:

Podobne

Tradycyjny maluch – symbol polskiej motoryzacji narodził się we Włoszech. Pierwsze samochody wyjechały z fabryk w latach siedemdziesiątych – dosłownie rok przed tym, jak produkcję malucha zaczęli Polacy. W Polsce fabryki fiata 126p umiejscowione były w Bielsku-Białej i w Tychach. Samochody typu maluch cieszyły się w Polsce swojego czasu ogromną popularnością – były stosunkowo tanie, więc mogło sobie na nie pozwolić sporo, nawet średniozamożnych, osób. Produkcję fiata 126p w Polsce zakończono w 2000 roku.

W historii fiacik zachował się także dzięki zespołowi Big Cyc, który śpiewał: „mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat” – to niejako hołd dla pojazdów takich jak popularny maluch – samochody te uznawane były za bardzo dobre jakościowo – zwłaszcza w zestawieniu jakości do ceny. Po dzień dzisiejszy można na ulicach naszego kraju spotkać, niestety już nieliczne, egzemplarze poczciwego malucha. Te ładnie odrestaurowane przyciągają oko interesującym designem i przypominają o swoich czasach świetności.