Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Opony całoroczne – czy to ma sens?

image W Polsce nie obowiązuje nakaz sezonowego zmieniania opon. Mimo to, dla naszego własnego bezpieczeństwa, powinniśmy to robić. Zmienianie opon dwa razy do roku to podstawa, jeśli chcemy dobrze czuć się za kierownicą. Jednak od jakiegoś czasu na rynku można dostać tak zwane opony całoroczne. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ich zakup się opłaca? Są one wykonane ze specjalnej mieszanki, która jest twardsza niż letnia, ale miększa niż zimowa. Dodatkowo tektonika opony także jest uśredniona. Znajdują się na niej zarówno żłobki głębsze jak i mniej zaznaczone. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że opony tego typu są raczej czymś pomiędzy letnimi i zimowymi i w ekstremalnych warunkach każdego z tych sezonów mogą się nie sprawdzić. Szczególnie zimą. Dodatkowo używanie jednych opon przez cały rok znacznie przyspiesza ich eksploatację. Opony całoroczne nie są zatem tak dobrym rozwiązaniem jak mogłoby się wydawać. Nie należy ich jednak całkiem przekreślać i mogą być świetne w porze przejściowej, gdy śnieg i lód pojawiają się sporadycznie.

Powiązane:

Podobne

Każdy kierowca wie, że spryskiwacze są bardzo ważne dla odpowiedniego komfortu jazdy. Szczególnie, kiedy wybieramy się gdzieś jesienią albo zimą. Wiadomo bowiem, że wtedy, to co wydobywa się spod kół innych samochodów trafia na naszą szybę skutecznie ograniczając naszą widoczność. Dlatego też oczyszczenie tej szyby za pomocą spryskiwaczy i płynu jest niezbędne. Tylko jaki płyn wybrać? Wielu kierowców nie przywiązuje do tego uwagi, wybierając najtańszy płyn, jaki jest dostępny na rynku.

Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że ten płyn może powodować rożne dolegliwości. Szczególnie alergicy mogą się źle czuć jadąc z osobą, która będzie używała najtańszego płynu. Chociaż nie jest powiedziane, że najtańszy, znaczy najgorszy. Okazuje się bowiem, że wszystko zależy od składu, jakiego użyto do wytworzenia danego płynu. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że każdy płyn do spryskiwaczy jest wykonany z wielu związków chemicznych, które mają znaczny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego lepiej wykonać samemu płyn do spryskiwaczy.