Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Nie idź za modą, postaw na mały samochód

image W salonach samochodowych i na polskich drogach można zauważyć tendencję do produkcji i zakupu większych samochodów. Z jakichś powodów konsumentom wmawia się, że takie pojazdy są lepsze, bardziej luksusowe i budzą zazdrość. Ich użyteczność jest rzeczywista, ale tylko dla osób posiadających duże rodziny lub muszących stale coś przewozić. W innych przypadkach potężny pojazd to strata pieniędzy. W efekcie coraz mniej samochodów mieści się na parkingach i często zdarza się, że duże gabaryty blokują torowisko powodując opóźnienia w przejazdach tramwajów. Jeśli absolutnie nie mamy potrzeby kupowania dużego auta, nie ma sensu podążać za tą modą. O wiele lepiej zakupić mniejszy, kompaktowy model. Dojedziemy nim wszędzie i nie powinniśmy mieć większych problemów z zaparkowaniem. Dodatkowo zapłacimy za niego mniej. Pamiętajmy przy tym, że im większy samochód tym więcej mocy musi mieć silnik a przez to więcej spala. Kupowanie przestronnego samochodu jest przereklamowane i warto zastanowić się nad inną opcją.

Powiązane:

Podobne

Tradycyjny maluch – symbol polskiej motoryzacji narodził się we Włoszech. Pierwsze samochody wyjechały z fabryk w latach siedemdziesiątych – dosłownie rok przed tym, jak produkcję malucha zaczęli Polacy. W Polsce fabryki fiata 126p umiejscowione były w Bielsku-Białej i w Tychach. Samochody typu maluch cieszyły się w Polsce swojego czasu ogromną popularnością – były stosunkowo tanie, więc mogło sobie na nie pozwolić sporo, nawet średniozamożnych, osób. Produkcję fiata 126p w Polsce zakończono w 2000 roku.

W historii fiacik zachował się także dzięki zespołowi Big Cyc, który śpiewał: „mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat” – to niejako hołd dla pojazdów takich jak popularny maluch – samochody te uznawane były za bardzo dobre jakościowo – zwłaszcza w zestawieniu jakości do ceny. Po dzień dzisiejszy można na ulicach naszego kraju spotkać, niestety już nieliczne, egzemplarze poczciwego malucha. Te ładnie odrestaurowane przyciągają oko interesującym designem i przypominają o swoich czasach świetności.