Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Najdroższe marki aut

Są samochody, o których większość może tylko pomarzyć. Ich ceny są tak duże, że można by za nie wybudować kilka domów. Ale są na świecie osoby, które mogą pozwolić sobie na zakup takiego samochodu. Aston Martin One-77 kosztuje 1,85 miliona dolarów. Jest to kolosalna kwota. Sam samochód może rozpędzić się do zawrotnej szybkości 355km/h. Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse to samochód, za który trzeba zapłacić 2,5mln dolarów. Rozpędza się do prędkości 405 km/h. Pagani Zonda Revolucion to auto, za które trzeba zapłacić 3mln dolarów i rozpędza się do 400km/h. Lykan HyperSport to samochód za 3,4mln dolarów. Z kolei Lamborghini Veneno kosztuje 4mln dolarów. 4,8mln dolarów kosztuje Koenigsegg CCXR Trevita i rozpędza się do 410km/h. Maybach Exelero kosztuje 8mln dolarów, a rozpędza się do prędkości 371km/h. Jest to obecnie najdroższy samochód na świecie. W Polsce żadnego z tych samochodów nie znajdziemy na polskich drogach, ale za kilkadziesiąt lat będzie to całkowicie możliwe, kiedy ich ceny znacznie spadną.

Powiązane:

Podobne

Tradycyjny maluch – symbol polskiej motoryzacji narodził się we Włoszech. Pierwsze samochody wyjechały z fabryk w latach siedemdziesiątych – dosłownie rok przed tym, jak produkcję malucha zaczęli Polacy. W Polsce fabryki fiata 126p umiejscowione były w Bielsku-Białej i w Tychach. Samochody typu maluch cieszyły się w Polsce swojego czasu ogromną popularnością – były stosunkowo tanie, więc mogło sobie na nie pozwolić sporo, nawet średniozamożnych, osób. Produkcję fiata 126p w Polsce zakończono w 2000 roku.

W historii fiacik zachował się także dzięki zespołowi Big Cyc, który śpiewał: „mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat” – to niejako hołd dla pojazdów takich jak popularny maluch – samochody te uznawane były za bardzo dobre jakościowo – zwłaszcza w zestawieniu jakości do ceny. Po dzień dzisiejszy można na ulicach naszego kraju spotkać, niestety już nieliczne, egzemplarze poczciwego malucha. Te ładnie odrestaurowane przyciągają oko interesującym designem i przypominają o swoich czasach świetności.