Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Kask – pamiętaj o nim!

image Jeżdżąc motocyklem, najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać, to odpowiedni kask. Tymczasem wiele osób traktuje ten istotny element jako dodatek, czy ochronę przed wiatrem wiejącym w oczy. Mamy tendencję do wiary, że nic nam się nie może stać na drodze, że wypadki chodzą po ludziach, ale obcych. Dlatego decydujemy się na zakup tańszych modeli kasków, albo takich, które odpowiadają nam pod względem estetycznym, ale nie stanowią żadnej ochrony. Tak jest na przykład z kaskami typu weteran. Jednak w przypadku kasku warto wydać nawet dużo więcej pieniędzy, ale zakupić taki model, który będzie najlepiej chronił naszą głowę i odcinek szyjny kręgosłupa. Do tego najlepiej nadają się kaski integralne lub inaczej pełne. Nie mają one żadnych ruchomych elementów i dzięki temu ich konstrukcja jest sztywna i bardziej wytrzymała w przeciwieństwie do pozostałych modeli. Oczywiście warto zapoznać się z całą gamą kasków, dostępnych na rynku. Możemy kupić tańszy model, jeśli posiadamy wolniejszy sprzęt i w razie wypadku ryzyko nie jest tak wysokie jak w przypadku szybkich motocykli.

Powiązane:

Podobne

 

Kiedy przychodzi zima, wielu z nas się załamuje. Wie bowiem, że będzie musiało dbać bardziej o swoje auta. Mało tego wiele z nich nie stoi w garażu, tylko na powietrzu, a co za tym idzie – czeka nas skrobanie szyb. Niestety nie zastanawiamy się nad tym, kiedy kupujemy nasz wymarzony samochód. Patrzymy wówczas na zupełnie inne parametry. A musimy zdać sobie sprawę z tego, że wystarczyłoby przejrzeć testy ogrzewania samochodowego i wówczas wiedzielibyśmy, który samochód nagrzewa się najszybciej.

Pomoże nam to podczas zimowych poranków. Wiadomo bowiem, że z ciepłego samochodu szybciej schodzą lodowe rzeźby. Kiedy zastanawiamy się nad tym, czy kupić samochód na droższą benzynę czy tańszy olej napędowy powinniśmy wiedzieć, że ten pierwszy będzie się szybciej nagrzewał. Diesle jak się okazuje po testach swoją energię wolą przełożyć na większą wydajność, dlatego nagrzewają się o wiele wolniej aniżeli te, które jeżdżą na benzynę. Zastanówmy się więc, czy chcemy auto tańsze w eksploatacji, ale gorzej nagrzewające się czy odwrotnie.