Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja łódź
Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź, na jakie ulgi możesz liczyć, kupując samochód

Dla wielu małych firm, samochód to kwestia przysłowiowego „być albo nie być”. Niestety na początku działalności właścicielom ciężko jest przeznaczyć tak duże nakłady pieniężne na pojazd. Na szczęście mogą oni liczyć na szereg udogodnień, jeśli mimo wszystko zdecydują się zakupić samochód na firmę. Przede wszystkim opłacalną opcją będzie zakup auta w leasingu. Nie będziemy musieli ponieść na początku kosztów własnych, a umowa tego typu zazwyczaj jest prosta do podpisania. Jednak nawet po tym pierwszym etapie, samochód kupiony na firmę może być łatwiejszy w utrzymaniu. Istnieje możliwość odpisania podatku VAT – w rozliczeniu możemy odliczyć pięćdziesiąt lub niekiedy sto procent. Kwestia ta jest regulowana pranie i warto zapoznać się z warunkami niezbędnymi do spełnienia. Ponadto właściciel samochodu firmowego ma możliwość odliczenia kosztów paliwa w skali rocznej. Już te dwa udogodnienia sprawiają, że zakup samochodu na firmę to prawdziwie kusząca opcja. Warto z niej skorzystać, lecz uprzednio zorientować się we wszystkich kruczkach prawnych.

Powiązane:

Podobne

Zawsze decydując się na jakąkolwiek transakcję warto zabezpieczyć się odpowiednią umową. W przypadku kupna i sprzedaży samochodu umowa jest ważna nie tylko po to, by zabezpieczyć swoje prawa. Odpowiednio skonstruowana umowa umożliwi nam dopełnienie wszelkich formalności w urzędzie, w którym zarejestrowany był nasz samochód. Umowa przede wszystkim musi podkreślać, że jej przedmiotem jest kupno i sprzedaż samochodu.

Na początek ważne są dane osobowe sprzedającego i kupującego. Jeśli samochód miał współwłaściciela, również wymagane są jego dane. Następnie warto dokładnie określić przedmiot transakcji. W umowie powinny znaleźć się dane samochodu takie jak marka, numer nadwozia, numer rejestracyjny, rok produkcji, kolor, przebieg. Ważna jest również kwota transakcji, sposób i termin płatności. Samochody mające współwłaścicieli mogą być sprzedane tylko za ich zgodą. Ważny jest więc podpis kupującego, dotychczasowego właściciela i współwłaściciela. Każda umowa powinna zawierać przynajmniej takie informacje.